Caridina cantonensis var. Tiger: Difference between revisions

From Wiki
Jump to navigation Jump to search
Line 15: Line 15:
== Nároky ==
== Nároky ==
Všeobecne - Nároky, chov, bližšie informácie viď. [[Caridina cantonensis]]. Platia odporúčania o čistote, teplote  vody.
Všeobecne - Nároky, chov, bližšie informácie viď. [[Caridina cantonensis]]. Platia odporúčania o čistote, teplote  vody.
Niektoré zdroje uvádzajú, že pri teplotách nad 23°C hrozí u tigrov vyššie riziko bakteriálnych infekcií a odporúčaná ideálna teplota pre odchov sa pohybuje medzi '''20-21°C''' s možným poklesom nižšie v chladnejšom období.


Oproti tzv.'''"Bee"''' vetve, sú '''"Tigre"''' menej náročné. Obzvlášť divá forma sa často udáva ako odporúčaný ďalší stupeň v náročnosti chovu krevetiek, hneď po [[Neocaridina davidi|neocaridinách]].  
Oproti tzv.'''"Bee"''' vetve, sú '''"Tigre"''' menej náročné. Obzvlášť divá forma sa často udáva ako odporúčaný ďalší stupeň v náročnosti chovu krevetiek, hneď po [[Neocaridina davidi|neocaridinách]]. Niektoré zdroje uvádzajú prešľachtenejšie formy (OEBT, vysoké stupne blue a black) ako v náročnosti porovnateľné alebo i náročnejšie ako CRS a CBS.


V porovnaní s "Bee" krevetkami ([[CRS]], [[CBS]] ...) tolerujú tvrdšiu vodu (6-8 °dKH) a vyššie pH (6,5 - 7,2).
V porovnaní s "Bee" krevetkami ([[CRS]], [[CBS]] ...) tolerujú i tvrdšiu vodu (6-8 °dKH) a vyššie pH (6,5 - 7,2).


<gallery>
<gallery>

Revision as of 14:13, 24 April 2015

Caridina cantonensis - variety; Autor: http://www.rah-bop.com//

Varieta Caridina cantonensis. Označenie "Tiger" sa často používa ako spoločné pre jemnejšie rozoznávané podvariety:

Variety


Nároky

Všeobecne - Nároky, chov, bližšie informácie viď. Caridina cantonensis. Platia odporúčania o čistote, teplote vody. Niektoré zdroje uvádzajú, že pri teplotách nad 23°C hrozí u tigrov vyššie riziko bakteriálnych infekcií a odporúčaná ideálna teplota pre odchov sa pohybuje medzi 20-21°C s možným poklesom nižšie v chladnejšom období.

Oproti tzv."Bee" vetve, sú "Tigre" menej náročné. Obzvlášť divá forma sa často udáva ako odporúčaný ďalší stupeň v náročnosti chovu krevetiek, hneď po neocaridinách. Niektoré zdroje uvádzajú prešľachtenejšie formy (OEBT, vysoké stupne blue a black) ako v náročnosti porovnateľné alebo i náročnejšie ako CRS a CBS.

V porovnaní s "Bee" krevetkami (CRS, CBS ...) tolerujú i tvrdšiu vodu (6-8 °dKH) a vyššie pH (6,5 - 7,2).

Zdroje

Eric Lucas - buypetshrimp.com

Royal blue tiger how to - shrimpspot.com