Kalimero-SM (Super master)

From Wiki
Jump to: navigation, search

K-super-master-white.jpgK-super-master-brown.jpg

znáška vajec 220 až 245 ks
farba kože a behákov žltá a biela
farba vaječnej škrupiny hnedá
farba peria biela až hnedobiela
hmotnosť 2.500g - 5.500g


Finálny mäsový hybrid. Brojler. Vyznačuje sa rýchlejším rastom než Kalimero. Týmto sa viac približuje k bielym priemyselným brojlerom. Rozdiel je v kvalite mäsa a jednoduchšom odchove. Farba peria je biela, alebo bielo-hnedá. Druh určený prednostne na mäso. Využívaný na chovy v halách a na čoraz populárnejšie free range (chovy s výbehmi do voľnej prírody)

Chov je nenáročný, kurčatá sú odolné, radi sa pasú, sú kľudné. Druh je obľúbený v nemecky hovoriacich krajinách, kde sa chová buď vo verzii BIO, alebo ako pomaly rastúci brojler, čo sa vyznačuje veľmi kvalitným vláknitým mäsom, ktoré je oveľa výživnejšie, lepšie stráviteľnejšie a chutnejšie.

Vo veku 7 týždňov dosahuje hmotnosť cez 2 kg, vo veku 10 týždňov hmotnosť viac ako 3,5 kg. Údaje sú použité zo štandardov udávaných výrobcom pri kŕmení štandardnými krmnými zmesami s ochovom v halách. Pri odchove vo voľnom výbehu a s alternatívnymi druhmi krmív budú výsledky odlišné, v závislosti od veľkosti výbehu a kvality kŕmnej dávky.Zdroj: Gyron